Případová studie

BSC Praha získala stabilnější IT díky migraci do cloudu Geetoo​

bsc

Odvětví

IT služby

Produkty a řešení

Geetoo Private Cloud

Technologie

VMware vSphere
VMware vCenter
VMware NSX

Shrnutí

BSC Praha, dodavatel softwaru pro finanční sektor, čelil kritickým omezením ve své infrastruktuře. Problémy nastaly s kapacitou úložiště, stabilitou i dostupností. Technická omezení začala mít celkový dopad na fungování společnosti. Bylo jasné, že je naléhavě potřeba udělat změnu.

Po finanční analýze a i na základě technických trendů se BSC Praha rozhodla přesunout celou infrastrukturu do Geetoo privátního cloudu a použít veřejný cloud pro zajištění nárazových potřeb na kapacitu a výkon např. pro účely výkonnostního testování. Ve spolupráci se společností Geetoo, cloudovým poskytovatelem, a partnerem VMware, byla provedena analýza prostředí a potřeb. Jedním z cílů BSC Praha bylo i zachování některých prvků hardware a vlastní firewall tak, aby bylo možné naplňovat požadavky na podporu provozu systémů společnosti BSC Praha u jejích zákazníků i požadavky na bezpečnost, které musí společnost splňovat. Po analýze možných technických variant bylo finální navržené řešení založeno na technologiích VMware.

Výzva

Již řadu let byla IT infrastruktura BSC Praha provozována s využitím standardního systému Openstack a na vlastním technickém vybavení. Toto řešení však nebylo dostatečné pro zajištění požadavků na další růst společnosti a i rostoucí objem dat. Díky přetížené infrastruktuře se zpomaloval proces vývoje a prodlužovaly se termíny dodání aplikací zákazníkům. Zvyšovaly se náklady na údržbu a zálohování. Infrastruktura nebyla dostatečná a dostatečně flexibilní vůči dynamickým požadavkům vývojových týmů. To vedlo k rozhodnutí přesunout celou infrastrukturu do privátního cloudu a zvolit VMware technologie.

 

Přínosy

Vyšší spolehlivost a flexibilita

Úspora nákladů a času

Zjednodušená správa IT

Zkušenosti zákazníka

„I vzhledem k tomu, že se naše firma stále rozrůstá, je pro nás výhodné, že veškeré zdroje v privátním cloudu Geetoo si řídíme sami a je tak možné efektivně přesouvat jednotlivé části infrastruktury v rámci cloudu tak, jak je aktuálně potřeba,“ komentoval novou situaci Petr Šimůnek, ICT & Technical Support Manager společnosti BSC dodal: „Zároveň odpadá potřeba vést v patrnosti období platnosti podpory na hardware, stejně jako licencování poskytnutých softwarových produktů. Správa IT je tak pro nás mnohem jednodušší.“

Řešení

Příprava infrastruktury byla bezproblémová, stejně jako následná migrace. Vzhledem k tomu, že společnost Geetoo standardně používá virtualizované servery VMware, bylo nutné pouze přesunout a povýšit virtualizaci systémů BSC Praha na vSphere6. Zároveň se využily i nejnovější možnosti správy, zabezpečení a dostupnosti, které cloud prostředí Geetoo a technologie VMware poskytuje. Tým IT společnosti BSC je nyní schopen vzdáleně plně spravovat své prostředí prostřednictvím konzoly VMware.

 BSC Praha si zajistila část infrastruktury v tzv. soukromém cloudu a to pronájmem dedikované kapacity fyzických serverů propojených se sdíleným diskem. Nad touto infrastrukturou probíhá samotná virtualizace a správa dílčích prostředí. Pokud se tedy BSC Praha dostane do situace, kdy potřebuje vybudovat další vývojové nebo testovací prostředí a to již krátkodobě nebo i dlouhodobě, přidá pouze virtualizovaný server přes administrativní rozhraní nebo prostřednictvím technické podpory společnosti Geetoo.

 Virtualizace je postavena na technologii VMware za pomoci virtualizačního řešení VMware vSAN a VMware NSX EDGE. Architektura datového centra definovaná softwarem poskytuje vysoce výkonné, škálovatelné a bezpečné úložiště, transparentně dostupné pro virtuální počítače. V důsledku toho může společnost BSC Praha měnit služby ukládání dat podle svých potřeb a pružně reagovat na současnou situaci s garantovanou plnou funkčností a provozem všech aplikací a systémů používaných na infrastruktuře fyzických sítí díky VMware NSX.

 Všechny části soukromého cloudu jsou odděleny od ostatních zákazníků společnosti Geetoo. Současně má společnost BSC Praha kontrolu nad tím, že data nejsou uložena mimo území České republiky.

Zajištění do budoucna

Nové řešení přináší společnosti BSC vysokou míru pružnosti v oblasti škálovatelnosti technických zdrojů, vysokou dostupnost celé infrastruktury a její „bezvýpadkový provoz“, zvyšuje se kvalita a spolehlivost zálohování dat a zjednodušuje se systém správy. Celkově se tak pro BSC Praha zjednodušuje její vnitřní fungování, zvyšuje se úroveň dostupnosti jejich služeb a je možné se zaměřit na ty aktivity, které přímo podporují vlastní oblasti podnikání a kontakt s jejími zákazníky.

Pro konkrétní operace provozujeme část našich systémů v oblasti veřejného cloudu pro vývoj a testování nových aplikací, protože je velmi flexibilní a pracuje v reálném čase. Platíme pouze za spotřebovaný čas, takže tato možnost nám dává široký rozsah použití za přijatelné ceny,“ hodnotí přínosy Petr Šimůnek, ICT & Technical Support Manager BSC.

Změna IT prostředí a kompletní migrace do cloudu založeného na technologiích VMware přinesla do firmy klid a stabilizaci. Práce na spolehlivém bezvýpadkovém prostředí nezdržuje a je proto kladně hodnocena napříč všemi uživateli. Zároveň je pozitivní i reakce z IT oddělení, které v rámci všech možností, které privátní a veřejný cloud poskytují, dokáže flexibilně reagovat na požadavky vývojářských týmů. Dalším benefitem je, že díky plně automatizovaným IT službám – včetně ukládání dat a zabezpečení – je možné rychle stanovovat a řídit bezpečný vývoj aplikací a uživatelského prostředí.

O zákazníkovi

BSC Praha byla založena v roce 1990 a je předním poskytovatelem softwarových řešení v oblasti finančního sektoru. Slaví úspěchy v Evropě a Asii s řešeními, která zahrnují softwarová řešení v oblasti platebního styku, regulatorního výkaznictví i v oblasti elektronického online bankovnictví.

Poptat a konzultovat cloud

Pošlete nám svoji poptávku

My se s Vámi co nejdříve spojíme s nabídkou a návrhem nejvhodnějšího způsobu konzultace cloudu ve Vaší firmě.

Nebo nám zavolejte

Chcete raději volat ihned? Rádi s Vámi vše probereme. Volejte Po – Pá, 9:00 – 17:00.

+420 226 299 899

Můžeme zavolat my Vám?

Zanechejte nám své telefonní číslo a my Vám v co nejkratší době zavoláme.