Případová studie

Přesun do veřejného cloudu vyřešil problémy Penzijní společnosti České Pojišťovny

Odvětví

finance

Produkty a řešení

Geetoo Cloud Compute

Technologie

VMware vSphere
VMware NSX
Veeam Backup and Replication

Shrnutí

Penzijní společnost České pojišťovny potřebovala provozovat své webové aplikace pro její klienty. Minimálně jednou ročně docházelo k požadavku na větší nárůst výkonu. Tento nárůst byl způsoben korespondencí, ale zejména ročními výpisy, které byly určeny pro všechny klienty. Umístění dokumentů mělo mimo jiné za následek zvýšený požadavek na výkon serverů z důvodu nárůstu počtu přístupů v relativně krátkém čase.

Proto Penzijní společnost zvažovala další možnosti, jak tyto výkyvy v potřebné kapacitě webového portálu pro uživatele řešit. Varianty byly v zásadě tři – trvalé navýšení kapacity vlastních serverů, která však nebude po zbytek roku využitá, dále navyšovat kapacity dle potřeby jejím „zapůjčením“ nebo přesunem celého portálu do veřejného cloudu.

Penzijní společnost se nakonec rozhodla pro přesun do veřejného cloudu provozovaného společností Geetoo na technologiích VMware NSX a Veeam.

Řešení

Pečlivě jsme sledovali zprávy, a když bylo jisté, že nás hurikán zasáhne, pochopili jsme, že musíme udělat vše pro záchranu dat pobočky a zajištění business kontinuity,“ vysvětluje Libor Navrátil, IT Operation Manager ze společnosti IMI. Situace se komplikovala také tím, že byla nařízena evakuace osob z ohrožených částí Houstonu, počasí se zhoršovalo a byly předpovídány záplavy. 

Přechod na dvojité zálohování přitom zatím nebyl v takové fázi, aby bylo zaručeno, že data budou uchráněna. Řešení disaster recovery bylo také jen rozpracováno a nebylo kompletní. 

V nastalé krizové situaci bylo potřeba jednat rychle. Jako jediné rychlé a efektivní řešení se ukázalo zálohování veškerých dat do cloudu,“ říká Libor Navrátil. Cílem přesunu bylo zajištění zachování všech dat i při případném zničení nebo poškození pobočky. Všechno byla otázka doslova minut.

Přínosy

Vysoká flexibilita

Bezpečnost

Spolehlivost směrem k zákazníkovi

Zkušenosti zákazníka

„Nové řešení nám poskytlo 100% garanci dostupnosti platformy pro klienty a na naší straně ubyla práce se správou operačních systémů a licencí. Platíme pouze za využitou kapacitu, což také přispělo ke snížení nákladů, a přitom se nemusíme o běh zákaznické platformy vůbec starat,“
řekl Štěpán Gaštan, Vedoucí oddělení provozu IT, Penzijní společnost České pojišťovny.

Přínosy

„Nové prostředí jsme dodali formou PaaS. Splnilo všechny podmínky, které Penzijní společnost měla, navíc IT tým Penzijní společnosti měl z minulosti s virtualizační technologií zkušenosti a věděl tak, co může od řešení očekávat,“ vysvětluje Jakub Herink, channel manager Geetoo.

V prostředí veřejného cloudu Geetoo je nyní pro Penzijní společnost k dispozici platforma pro správu uživatelských účtů. Když se klient Penzijní společnosti České pojišťovny přihlásí do administrace přes webové rozhraní, dostává se k datům umístěných v datacentru Geetoo. Zároveň kontinuálně probíhá synchronizace dat mezi tímto veřejným cloudem a daty uloženými přímo v Penzijní společnosti České pojišťovny. Klientské požadavky se online propisují jako požadavky na backendové systémy PSČP. Posbíraná technická data se posílají do systému v datacentru Geetoo.

Hlavními výhodami nového řešení je především velká flexibilita, spolehlivost směrem k zákazníkovi a bezpečnost. Po přibližně čtyřech letech fungování platformy došlo v roce 2017 k zásadním úpravám zálohování a archivace dat pro další zvýšení bezpečnosti.

Zálohování serverů probíhá denně, dále se provádí měsíční a roční back-up. Celé řešení samozřejmě plně odpovídá požadavkům GDPR. Bezpečnost uložených dat si sama Penzijní společnost otestovala formou penetračních testů.„Nové řešení nám poskytlo 100% garanci dostupnosti platformy pro klienty a na naší straně ubyla práce se správou operačních systémů a licencí. Platíme pouze za využitou kapacitu, což také přispělo ke snížení nákladů, a přitom se nemusíme o běh zákaznické platformy vůbec starat,“ řekl Štěpán Gaštan, Vedoucí oddělení provozu IT, Penzijní společnost České pojišťovny.

Přesun do veřejného cloudu vyřešil Penzijní společnosti České pojišťovny hlavní problémy, kterými byla nejen flexibilita, ale i dostupnost pro veřejnost a tím pádem business kontinuita, jak směrem ke klientům, tak i vůči interním pracovníkům. Penzijní společnost nemusí řešit správu datacentra, licence ani další údržbu původního hardware, který vlastnili. Výsledkem nového řešení je také maximální dostupnost pro klienta (99,99%) a bezpečnost dat, odpovídající novým požadavkům GDPR.

O zákazníkovi

Penzijní společnost České pojišťovny se dlouhodobě profiluje jako lídr sektoru soukromého spoření na důchod v České republice. Objem spravovaných úspor ke konci roku 2017 dosáhl 103 mld. Kč. Společnost pečuje o více než 1,1 milionu klientů, z toho čtvrt milionu z nich přispívá na důchod také zaměstnavatel.

Poptat a konzultovat cloud

Pošlete nám svoji poptávku

My se s Vámi co nejdříve spojíme s nabídkou a návrhem nejvhodnějšího způsobu konzultace cloudu ve Vaší firmě.

Nebo nám zavolejte

Chcete raději volat ihned? Rádi s Vámi vše probereme. Volejte Po – Pá, 9:00 – 17:00.

+420 226 299 899

Můžeme zavolat my Vám?

Zanechejte nám své telefonní číslo a my Vám v co nejkratší době zavoláme.