Případová studie

Využití Geetoo cloudu zachránilo podnikání společnosti IMI CCI

Hurricane_Isabel_from_ISS

Odvětví

průmysl

Produkty a řešení

Geetoo Veeam Cloud Backup
Geetoo Disaster Recovery

Technologie

VMware vSphere
VMware vCenter
Veeam Backup and Replication
Veeam Cloud Connect

Shrnutí

IMI CCI na své́ pobočce v Houstonu v americkém Texasu zaváděla rozšíření cloudových služeb, konkrétně se jednalo o implementaci dvojitého zálohování. Práce probíhaly podle plánu a právě běžela testovací fáze, když přišla nečekaná informace, že se blíží hurikán Harvey, který po cestě změnil mírně trasu a bylo na 100% jisté, že houstonská pobočka bude zasažena.  Bylo nutné zajištění zachování všech dat i při případném zničení nebo poškození pobočky a vše byla otázka minut. Jako jediné rychlé řešení se jevilo zálohování všech dat do cloudu.

Nečekaná výzva

Pečlivě jsme sledovali zprávy, a když bylo jisté, že nás hurikán zasáhne, pochopili jsme, že musíme udělat vše pro záchranu dat pobočky a zajištění business kontinuity,“ vysvětluje Libor Navrátil, IT Operation Manager ze společnosti IMI. Situace se komplikovala také tím, že byla nařízena evakuace osob z ohrožených částí Houstonu, počasí se zhoršovalo a byly předpovídány záplavy. 

Přechod na dvojité zálohování přitom zatím nebyl v takové fázi, aby bylo zaručeno, že data budou uchráněna. Řešení disaster recovery bylo také jen rozpracováno a nebylo kompletní. 

V nastalé krizové situaci bylo potřeba jednat rychle. Jako jediné rychlé a efektivní řešení se ukázalo zálohování veškerých dat do cloudu,“ říká Libor Navrátil. Cílem přesunu bylo zajištění zachování všech dat i při případném zničení nebo poškození pobočky. Všechno byla otázka doslova minut.

Přínosy

Rychlá reakce na požadavky

Kontinuita podnikání bez výpadku

Okamžitý přesun dat do cloudu

Dosažení maximální dostupnosti a dodržení SLA IT oddělení

Záchrana klíčových dat

Přístup k datům z kterékoli pobočky

Zkušenosti zákazníka

Tento rychlý́ zásah přinesl jistotu, že i když dojde k poškození pobočky nebo dokonce by mohlo dojít k jejímu zničení́, data nebudou ztracena a dokonce budou operativně̌ k dispozici na jakékoliv pobočce ať̌ už̌ jinde v Americe nebo i v Evropě a mohou být rychle obnovena z provedené́ zálohy,“
upřesňuje Libor Navrátil, IT Operation Manager ze společnosti IMI. 

Rychlé vyřešení krizové situace

Pracovník IMI CCI kontaktoval z Houstonu podporu společnosti Geetoo: „S podporou Geetoo jsem to řešil přímo já, když jsem zjistil, že se tam blíží tornádo. Ta okamžitě zareagovala a během pouhých 10 minut navýšila dvojnásobně kapacitu v cloudu z 2 TB na 4 TB, která byla potřebná k celému odzálohování dat. Následně byl zahájen přenos všech serverů do cloudu a než došlo ke kompletnímu odpojení pobočky, všechna data se stihla bezpečně uložit.“

IMI CCI se zároveň s technickou podporou Geetoo dohodlo na přenosu všech virtuálních serverů do pražské pobočky, kde se provedla kompletní příprava na obnovení všech serverů v případě nutnosti. „Použili jsme naše řešení Veeam Cloud Connect Replication, díky kterému má nyní IMI možnost využít disaster recovery v Geetoo cloudu,“ vysvětluje Michael Trousil, Global & Enterprise Sales Account Manager společnosti Geetoo, a dodává: „Následně jsme se dohodli na přenesení cloud záloh na náš externí disk a data byla přenesena do pobočky v Brně – data se přenášela do IMI CCI Brno.“

Zajištění do budoucna

Všechno se stihlo včas a data byla k plné dispozici v cloudu. Nakonec hurikán pobočku v Houstonu zcela nezničil, dopad na ostatní lokality firmy byl nulový a firma mohla dále pokračovat v produkci.

Tento rychlý zásah přinesl jistotu, že i když dojde k poškození pobočky nebo dokonce by mohlo dojít k jejímu zničení, data nebudou ztracena a dokonce budou operativně k dispozici na jakékoliv pobočce, ať už jinde v Americe nebo i v Evropě, a mohou být rychle obnovena z provedené zálohy,
uzavírá Libor Navrátil, IT Operation Manager ze společnosti IMI. 

O zákazníkovi

Společnost IMI CCI Brno vyrábí zakázkové tlakové ventily určené do vysoce zátěžových provozů. Ventily jsou dodávány do aplikací a provozu pro ropný průmysl, petrochemii a energetiku. Firma je součástí globální inženýrské skupiny IMI plc, která se specializuje na přesné řízení a pohyb kapalin v kritických aplikacích. IMI CCI dodává́ inovativní́ technická́ řešení napomáhající zvýšení energetické účinnosti a získávání čisté energie. 

Poptat a konzultovat cloud

Pošlete nám svoji poptávku

My se s Vámi co nejdříve spojíme s nabídkou a návrhem nejvhodnějšího způsobu konzultace cloudu ve Vaší firmě.

Nebo nám zavolejte

Chcete raději volat ihned? Rádi s Vámi vše probereme. Volejte Po – Pá, 9:00 – 17:00.

+420 226 299 899

Můžeme zavolat my Vám?

Zanechejte nám své telefonní číslo a my Vám v co nejkratší době zavoláme.