místo pro obsah - krátke

Hybridní cloudové řešení

textový blok zarovnaný na střed

Hybridní cloudové řešení definuje propojení sdíleného prostředí Cloud Compute a dedikované infrastruktury (ať už On-Premise řešení nebo dedikovaného, tedy privátního cloudu). Kombinuje tedy řešení z obou světů a vy dokážete těžit z výhod obou.

Nejčastěji používaná varianta je spojení Cloud Compute a On-Premise lokality s vlastním hardware. Je to jedna z možností, jak získat flexibilitu cloudu a zároveň zachovat vlastní IT infrastrukturu. V dnešní době je tato varianta zatím nejpoužívanějším řešením.

Další variantou je propojení Cloud Compute s dedikovanou variantou cloudu, tedy Private Cloud. Tímto způsobem se stává vaše IT maximálně flexibilní. Častým důvodem této varianty je pokrytí výkonnostních „peaků“ vlastní infrastruktury. Například firmy, které vlastní internetové obchody mají určité „peaky“ zakázek v rámci jednotlivých období (či svátků apod.), ke kterým je potřeba upravit výpočetní výkon své infrastruktury. Tímto způsobem pokryjete výkon a platíte pouze za spotřebované prostředky modelem Pay As You Go. Tímto je Vaše IT maximálně flexibilní a pružné vůči Vašemu podnikaní.

Třetí variantou je kombinace privátního cloudu (dedikované infrastruktury v cloudu vyhrazené pouze pro Vás) a Vaší On-Premise lokality. Tímto řešením je možné pokrýt flexibilní prostředí a dodržet tak interní nařízení, které mohou zakazovat použití sdíleného prostředí (Cloud Compute). Dalším důvodem může být vlastnění softwarových licencí, které nejsou určené pro sdílené prostředí. 

Výhody hybridního cloudu

- Máte k dispozici flexibilní cloudové prostředí a zároveň ponecháváte vlastní infrastrukturu (v případě propoje Cloud Compute s On-Premise prostředím)

- Je to možnost, kdy spojíte největší výhody ze dvou řešení a dosáhnete tak absolutní flexibility.

Nevýhody

- V tomto podání si sami tvoříte své výhody z obou světů (cloud a On-Premise) a tím pádem limitujete jakékoliv nevýhody dle vlastní představy.