Geetoo Kubernetes

Geetoo Kubernetes

FAQ - často kladené otázky

Obecné

Software, který je mezi aplikací a virtualizační nebo hardwarovou infrastrukturou. Geetoo Kubernetes je container manager a orchestrační systém, který abstrahuje podkladovou infrastrukturu a díky tomu můžete jednoduše provozovat a spravovat multicloudové aplikace pomocí nasazení v containerech.

Geetoo Kubernetes umožňuje organizacím rychlejší vyvíjení, tzn. instalováním software. Zjednodušuje denní správu, upgrade, nasazování security patchu a škálování tak, aby aplikace běžela co nejrychleji, nejjednodušeji a nejstabilněji. Geetoo Kubernetes zajišťují těmto aplikacím prostředí, ve kterém se dají jednoduše nasadit, provozovat a škálovat.  

Pro vývojáře, provoz, i pro správce systémů.

Vývojáři mají rádi Kubernetes, protože poskytuje potřebné API, které dokáží využít a pomocí toho nasazovat jednoduše aplikace v containerech. Umožňuje to více se soustředit na vývoj aplikací bez ohledu na to, jak aplikaci nasazovat a provozovat. je jednoduché vyvíjet aplikaci na notebooku nebo pracovní stanici a pak jí přenést do kubernetes a dokrů pomocí containerů.

Správci systémů mají rádi kubernetes protože automatizuje mnoho běžných úkonů, které musí dělat a udržovat, aby byla aplikace v chodu. Díky nasazení kubernetes mohou provozvat aplikace bez ohledu na výpadek serverů a nutných nočních zásahů.

Geetoo Kubernetes je služba zajištující automatické nasazení kontejnerů s možností jednoduchého škálování výkonu pomocí web rozhraní Geetoo Space. Zákazník má k dispozici plnohodnotný Kubernetes cluster.

Geetoo Kubernetes zrychluje vývoj software a aplikací, protože vývojáři mohou trávit více času psaním kódu namísto přípravou prostředí a infrastruktury. Předchází vendor lockinu – Díky standardizaci kubernetes pomocí open source vývoje je možné provozovat aplikace on-premise nebo v privátních cloudech či public cloudech. Není rozdíl mezí správou aplikace on-premise nebo v multicloudových prostředí. 

Nejčastější využití je pro aplikace, které se modernizují, mají rychlý vývoj a časté změny. Zároveň je vhodné pro aplikace horizontálně škálované nebo také pro aplikace, které vyžadují vysokou dostupnost a flexibilitu při denní údržbě.

Standardně poskytujeme 99,99%.

V prostředí Geetoo Space si jej můžete vytvořit ihned, stačí pár kliknutí. Případně kontaktujte naše obchodní oddělení na telefonu +420 226 299 899, nebo emailem na sales@geetoo.com

Ano, rádi a zdarma Vám zřídíme demo prostředí pro vyzkoušení na 14 dní. Z dema prostředí lze pak plynule přejít do produkční verze. Po přihlášení do Geetoo Space dostáváte také free kredit, který můžete využít pro testování Geetoo Kubernetes. 

Prostředí je vytvořeno a předáno z pravidla do druhého dne od závazného objednání. V prostředí Geetoo Space si jej můžete vytvořit ihned, stačí pár kliknutí. 

Technologie

Dostáváte předpřipravené prostředí pro potřeby své velikosti a dostatečným počtem maste a worker nodů či počtem clusterům.  

Staráme se o nasazení a provoz kubernetes a po dohodě je možné vyšší míra správy a provozu včetně nastavení denní operativy. 

Architektura vychází ze standardních komponent open source https://kubernetes.io/ 

Limity jsou dány architekturou a aktuální verzí Kubernetes. 

Ano poskytujeme pomoc při migraci stávajících řešení do cloudu. 

Kubernetes je vystaveno na veřejných prostředcích, kdy každý cluster je dedikován konkrétnímu zákazníkovi. Kvůli zvýšení ochrany a bezpečnosti můžeme také na požádání vysvavit prostředí na dedikované platformě. 

Ano můžete zajištujeme to my jako provozovatel K8S. 

 Zákazník dostane práva “cluster admin” a má tak možnost plně ovládat Kubernetes cluster. 

Cena

Účtujeme za běžící worker nod a správu. 

Standardně se produkt účtuje na měsíční bázi za paušální měsíční platbu za přiřazené zdroje. Popřípadě může být produkt účtován i v režimu PAYG. 

Ano, po předchozí dohodě si lze i produkt předplatit na určité časové období. 

Geetoo Kubernetes nabízíme bez úvazku a i v režimu PAYG. 

Ne. Žádný poplatek není za přenesená data účtován. 

Ne. Žádný poplatek za spotřebované IOPS na diskových polích není účtován. 

Licence