hlavicka detailu

Geetoo MongoDB

Univerzální, dokumentová a distribuovaná databáze vhodná pro moderní vývoj v cloudu
MongoDB je tradiční NoSQL databáze s bohatými funkcemi, automatickou škálovatelností a vysokou dostupností. Svá data ukládá na SSD disky, proto není primárně vhodná pro cache, ale je naprosto ideální pro nahrazení relačních databází v případech, kdy potřebujete pracovat s nestrukturovanými daty. MongoDB je snadno použitelná a rychle adaptovatelná technologie vytvořená pro provoz v cloudu.

 

šedé pozadí
místo pro obsah - krátke
textový blok zarovnaný na střed

Výhody technologie MongoDB

2 sloupce
text s mezerama po stranách

text s mezerama po stranách

Rychlost a komplexnost

MongoDB je NoSQL databáze ukládající data na klasické / SSD disky ve formátu velice flexibilních JSON dokumentů. To umožňuje průběžnou změnu datových struktůr, a to i v průběhu života aplikace. MongoDB je velice rychlá databáze, trpí však tím, že její data jsou uložena na klasických discích - nikoli v in-memory storu. Například Redis tak má oprati MongoDB ještě vyšší rychlost, ale MongoDB zase předčí Redis v komplexnosti databázových operací. Zároveň v mnohých případech je objem dat uložených v MongoDB (díky svému formátu práce s daty) mnohem nižší, než již u zmíněného Redisu.

MongoDB patří mezi nejtradičnější NoSQL databáze na světě. Je hojně využívána jak malými aplikacemi, tak i globálními projekty. Má bohatý query jazyk a je u ní pohlíženo i na vyšší komplexnost bezpečnosti a uživatelských práv. MongoDB nemá smysl primárně používat jako cache, má však svoje nádstavby a rozšíření, které umožňují in-memory ukládání dat a tím pádem i defaultní cachování přímo z MongoDB. I tak bylo však ověřeno mnohými testy, že MongoDB má nižší výkon oproti Redisu a na cachování je tak vhodnější využít jak MongoDB (primární DB), tak i Redis (cache pro MongoDB). Opět je však nutné podotknout, že MongoDB je více komplexnější a vhodnější jako tradiční DB oproti Redisu.

 

2 sloupce
text s mezerama po stranách

text s mezerama po stranách

Vysoká dostupnost, replikace a škálovatelnost

Základním konceptem NoSQL databází je, že jsou vysoce dostupné, jednoduše replikovatelné a automaticky škálovatelné. I MongoDB samozřejmě splňuje tyto funkce. Mezi základní vlastnosti patří horizontání škálovatelnost. Ta je plně automatická, MongoDB tak může v Geetoo cloudu tvořit další nody podle svých potřeb a samozřejmě je následně i uzavírat. MongoDB podporuje asynchronní replikaci dat na bázi master-slave. Data jsou automaticky persistentní. MongoDB je účtována na bázi Pay as you Go, dle reálné spotřeby prostředků.

 

2 sloupce
text s mezerama po stranách

text s mezerama po stranách

DevOps aplikace, kterou používá celý svět

MongoDB je open-source projekt, který je provozován jako fully managed služba v Geetoo cloudu. Jako vývojáři se tak nebudete muset starat o konfigurace replikací, hlídání bezpečnosti, nasazovat nové patche či updaty. A už vůbec nebudete muset řešit infrastrukturu v pozadí. Všechny tyto provozní záležitosti vyřešíme za Vás a Vy budete pouze konzumovat MongoDB jako službu, která je navíc účtovaná dle reálné spotřeby (Pay as you Go).

MongoDB se stala jednou z nejoblíbenějších databází na celém světě. Je používána pro moderní vývoj, kdy ji můžete obsluhovat buď pomocí programového vybavení na bázi API nebo pomocí MongoDB Compass, což je GUI rozhraní. MongoDB je podporována celou řadou vývojových jazyků, jako je JavaScript, C, C++, C#, Python, Java, Ruby, PHP, Scala, Go a mnohými dalšími.

 

místo pro obsah - krátke
textový blok zarovnaný na střed

Nejběžnější použití MongoDB

2 sloupce
text s mezerama po stranách

Rychlá NoSQL databáze

MongoDB je vysoce výkonná NoSQL databáze. Je vhodná pro využití v oblasti vývoje tam, kde potřebujete pracovat se single view, mobilními aplikacemi nebo analytikou. Oproti běžným NoSQL databázím má MongoDB širokou funkcionalitu, ale rozhodně nemůže svými funkcemi nahradit relační databáze, jako například PostgreSQL. Pokud však máte velké množství dokumentových dat a potřebujete pracovat s obří DB a obřím počtem dotazů, pak je MongoDB ideální řešení.
text s mezerama po stranách

Cache

MongoDB není úplně vhodné pro cahování. Protože svá data ukládá do disků, není zrovna nejrychlejším nástrojem pro cache. Samozřejmě existují i nádstavby MongoDB pro cachování do paměti. Zde je však otázkou, zda v takovém případě nenahradit pro cache za Redis. Pokud však chcete ušetřit náklady za učení se Redisu a potřebujete cachovat relativně malou aplikaci, pak je MongoDB vhodná i pro tyto účely.
2 sloupce
text s mezerama po stranách

Nepredikovatelná datová struktura a agilita

Oproti RDBMS je NoSQL vhodnější v situacích, kde nevíte, jak bude vypadat budoucí datový model databáze či jaká data budou do databáze ukládána. Pokud v tom máte naprosto jasno pro několik dalších let, je lepší použít například PosgreSQL, ale pokud pracujete v agilním vývoji, který se rychle mění, pak je ideální použít NoSQL databázi.
text s mezerama po stranách

Obří škálovatelnost pro velké aplikace

MongoDB byla navržena pro obří aplikace. To neznamená, že není vhodná i pro ty malé nebo začínající. MongoDB se umí automaticky skálovat v rámci Geetoo cloudu a díky tomu má téměř nevyčerpatelné zdroje a zvládá obsluhovat miliony dotazů. Jen pro upřesnění, beží na ní například celý Facebook.

místo pro obsah - krátke
textový blok zarovnaný na střed


Hlavní výhody Geetoo MongoDB jako služby

3 sloupce
textový blok zarovnaný na střed

MongoDB jako služba v cloudu

Nestarejte se o běh, správu a infrastrukturu MongoDB prostředí. Geetoo se o všechno postará za Vás. Včetně automatické škálovatelnosti, bezpečnosti a placení na bázi Pay as you Go. Vy se můžete věnovat tvorbě aplikací a konzumovat MongoDB jako služby z Geetoo cloudu. textový blok zarovnaný na střed

Škálovatelnost zdrojů

Geetoo cloud stále roste a jeho zdroje jsou tak téměř nevyčerpatelné. To je ideální stav pro provoz horizontálně škálovatelných DB. MongoDB u nás bude moci růst přesně podle Vašich potřeb a pak se samozřejmě i změnšovat v případě, kdy odezdní provozní peak.


text s mezerama po stranách
textový blok zarovnaný na střed

Česky a levněji

Máme reálnou tvář. Na rozdíl od globálních cloudů jsme fyzicky přítomni v ČR a máme ve svých řadách odborníky na slovo vzaté. Pořádáme školení DevOps a snažíme se pomáhat našim zákazníkům s ideálním nastavením právě pro jejich aplikace a vývoj.

 

šedé pozadí
místo pro obsah - krátke

Zákazníci používající Geetoo MongoDB

OICT logo OMS logo

Zobrazit více referencí / případových studií

šedé pozadí
místo pro obsah - krátke

Chcete začít používat Geetoo MongoDB?

Máte připravený projekt a potřebujete zprovoznit MongoDB v Geetoo cloudu? Nebo spíše potřebujete více informací, navrhnout infrastrukturní architekturu či potřebujete školení o DevOps a využívání technologií jako je MongoDB ve Vaší společnosti? Stačí pouze vyplnit následující formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat zpět. Nebo nám můžete rovnou zavolat na obchodní oddělení.

2 sloupce
text s mezerama po stranách

Chcete nám raději napsat?

text s mezerama po stranách

Nebo raději voláte?Obchodní oddělení:
+420 226 299 899

 (Po - Pá   9:00 - 17:00)