Geetoo Private Cloud

Geetoo Private Cloud

FAQ - často kladené otázky

Obecné

Geetoo Private Cloud je vyhrazené cloudové prostředí vhodné pro všechny zákazníky, kteří hledají výhody cloudu a potřebují prostředí, které je fyzicky oddělené od ostatních.

Geetoo Private Cloud je určen pro použití v případech, kdy veřejný cloud není vhodnou volbou pro běh aplikací. Například pro specifická licenční omezení.

Prosím kontaktujte naše obchodní oddělení na telefonu +420 226 299 899, nebo emailem na sales@geetoo.com.

Ano, rádi a zdarma Vám zřídíme demo prostředí s dobou trvání jeden měsíc. Z dema prostředí lze pak plynule přejít do produkční verze.

Pokud si vyberete z předkonfigurovaných ethalonů, obvyklá doba dodání se pohybuje kolem dvou pracovních dnů od objednání. Individuální konfigurace serverů se pohybují 4-6 týdnů od objednání.

Hardware a software, společně se správou a supportem.

Technologie

Dedikované servery, sdílená storage a sdílené networking prvky. Licence je možné použít vlastní, nebo konzumovat formou služby.

Máte na výběr z několika předdefinovaných ethalonů HPE DL360. Pokud Vám tento hardware nevyhovuje, je možné individuálně dodat i s jiným typem hardware.

Ethalon je předdefinovaný a předkonfigurovaný server, který nabízíme v rámci produktu. Nyní máte na výběr mezi ethalony S1, M1, D1. Ethalony se navzájem liší použitím jiného typu procesoru.

HPE DL 360 GEN10, 128GB RAM, Procesor řady Intel Xeon Gold/Platinum.

Jsme schopni Vám poskytovat produkt i v rámci jednoho fyzického serveru. Zde však není zaručena vysoká dostupnost služby. Pro splnění podmínek vysoké dostupnosti musíte mít minimálně 2 servery.

Omezení je pouze z hlediska virtualizačního software. My Vás nelimitujeme.

Veškeré CPU jsou řady Intel Xeon, konkrétně se jedná o S4110, G5118, G6134. Po dohodě Vám jsme schopni nabídnout i Vámi specifikované CPU.

Ano, po dohodě Vám jsme schopni nabídnout server s maximální pamětí 3072GB RAM. Navyšování RAM je možné po blocích 128GB RAM.

Provozní data jsou uložená na diskových úložištích typu full-flash rozdělených do jednotlivých diskových tierů.

Diskové tiery jsou jednotlivé úrovně poskytovaných storage v závislosti na výkonu IOPS.

Máte na výběr mezi NL-SAS, SAS, Mixed a SSD.

Ano, každý diskový tier má svoje nastavená pravidla na limitaci IOPS.

Ano. V případě potřeby je možné provozovat službu Geetoo Private Cloud ve Vašem datacentru.

Ano, je možné individuální rozšíření o vlastní hardwarové prvky.

Prostředí provozujeme na našem Geetoo cloudu. Nevyužíváme pro provoz lokality globálních cloudových providerů. Data se nachází na území České nebo Slovenské republiky.

Fyzické servery jsou vždy dedikovány pouze pro Vás. Ostatní hardwarové prvky jsou sdílené, lze však po individuální dohodě dedikovat také pouze Vám.

Ano, pokud si zákazník objedná konfiguraci včetně zálohování dat (doporučujeme).

Záloha se standardně provádí 1x denně a zálohy se uchovávají po dobu 14 dní. Na přání může být tato zálohovací politika upravena.

Pro zálohování dat se využívá software Veeam Backup & Replication.

Ano, o zálohování včetně obnovy dat se můžete starat i sami. Musí být zakoupena služba externího zálohování Advanced. V tomto případě je konzole zálohovacího software Veeam instalována přímo do virtuálního datového centra zákazníka a je plně pod jeho správou.

Ano, na základě požadavku Vám můžeme službu rozšířit o další výpočetní výkon / diskovou kapacitu. Délka doby dodání se liší v závislosti na dodávaném hardware.

Produkt nabízíme ve dvou režimech správy. Balíček „hardware“ se staráme pouze o poskytovaný hardware, chod DC, dostupnost jednotlivých hostů, apod. V balíčku „hardware + virtualizace“ se navíc staráme o virtualizační platformu VMware. Záleží pouze na Vás, co si zvolíte.

Součástí služby Geetoo Private Cloud je internetová brána pfSense poskytující službu firewallu. Na této bráně je možné terminovat šifrované VPN spojení. Po předchozí dohodě jsme schopni dodat i jinou technologii firewallu.

Základní poskytovaná konektivita je 100 Mbps. Tato konektivita však může být na přání navýšena až do rozsahu garantovaného 10Gbps. Konektivita je vždy poskytována v rámci redundantního HA režimu, kdy jednotlivé větve jsou navzájem zástupné. V ceně každé konektivity je již zahrnuta aktivní AntiDDoS.

Standardně umožňujeme propojení např. do MPLS sítí zákazníka u většiny operátorů v České republice. Po předchozí dohodě jsme schopni terminovat připojení i pomocí fyzického zařízení umístěného v našem DC.

Cena

Součástí služby a ceny je infrastruktura, umístění v nejmodernějším datovém centru, software dle Vašeho přání a konektivita o rychlosti až 10Gbps.

Ano. Účtován Vám bude pouze reálně využitý čas, po který jste službu využívali.

Ano. Službu je možné rezervovat na delší období a tím dosáhnout finanční úspory.

Geetoo Private Cloud nabízíme bez úvazku v režimu PAYG.

Ano, navíc díky předplatnému získáte dodatečnou slevu.

Ne. Přenesená data z a do cloudu nejsou nijak zpoplatňována.

Ne. Žádný poplatek za spotřebované IOPS na diskových polích není účtován.

Součástí ceny služby je 100Mbps připojení k internetu s aktivní AntiDDoS ochranu. Přenesená data nejsou zpoplatněna.

V základu služby nabízíme firewall PFsenc nebo VMware NSX Edge (máte li zakoupené licence VMware). Tento firewall je součástí ceny a není extra zpoplatněn.

Licence

V našem prostředí nijak nelimitujeme provozovaný software, pokud je získaný legálně. Použití dedikovaného prostředí většinou umožňuje používat Vaše licence bez omezení. Výrobci SW kladou své podmínky na koncové uživatele software (EULA) a často jim nebývá snadné porozumět. Proto Vám v případech, kdy si nejste jistí s Vašimi licencemi, rádi s naším licenčním specialistou poradíme.

Ne, veškeré potřebné licence jsme Vám schopni pronajmout na měsíční bázi.

Standardně poskytujeme licence virtualizace VMware, licence pro zálohování Veeam Backup & Replication. Dále také můžeme dodávat licence Microsoft z licenčního programu SPLA. Záleží vždy na individuální dohodě o dodávce licencí k Geetoo Private Cloudu.

Standardně veškeré licence dodáváme v režimu pronájmu na měsíční bázi a zahrneme je do poplatků za celou službu.