Geetoo Space – ovládejte cloud přes web

– Cloudová platforma, díky které urychlíte procesy tvorby nebo úpravy svého cloud prostředí.
– Kompletní přehled nad vytížeností prostředků díky podrobným statistikám.
– Přesné a přehledné zobrazení konzumace a zbývajících kreditů.
– Forma konzumace Pay As You Go na vteřinové bázi.

Ano, jedná se o novinku na českém trhu, Geetoo Space. Tato platforma úzce souvisí s naší vizí a zároveň nás technologicky hodně posunula a usnadnila život mnoha zákazníkům. Vizí společnosti Geetoo je přinést jakoukoliv cloudovou službu, umístěnou v datacentru nebo ve firemním IT zákazníka, ovládanou pomocí jednoduché platformy s konzumací kdekoliv po celém světě.

Vize

Základem Geetoo Space je tvorba a kompletní administrace virtuálních serverů a Kubernetes Clusterů. Jejich počet není nijak omezen.
V první řadě zmíním, že trial verze není zpoplatněná, ani nejste ničím vázáni, takže není opravdu potřeba se ničeho bát. Naopak dostáváte k registraci FREE kredit, díky kterému můžete prostředí testovat zhruba dobu okolo jednoho měsíce (to závisí na tom, jak velké prostředí si vytvoříte).
Pojďme se podívat na základní přehled konzole.

Tvorba a administrace prostředí

Zajdete do záložky Marketplace, kde je momentálně přehled Geetoo Star a Geetoo Kubernetes.

Produkty

Geetoo Star je produkt, který představuje virtuální servery v prostředí Geetoo Space.
Geetoo Kubernetes je produkt, který představuje technologii Kubernetes Clusterů, která slouží k orchestraci docker kontejnerů. Tato technologie je čím dál populárnější a pro vývojáře je to nástroj, který usnadní neskutečně mnoho práce a času při vývoji aplikací. 

Kliknete na tlačítko „přejít k ovládání“, navolíte si potřebné parametry a můžete tvořit VM/Cluster.

Administrace, přidávání dalších strojů nebo vstup do konzole operačního systému naleznete v záložce Můj cloud. Zde je kompletní přehled vašich zařízení.

Konzumace a peněženky

Další záložkou je „Konzumace,“ kde naleznete kompletní přehled vaší spotřeby, od vyzobrazení zbývajícího kreditu po kompletní rozpisy cen za vteřinovou sazbu virtuálních komponent služeb.
Že vteřinovou sazbu?
Ano, všechny služby běžící v platformě Geetoo Space konzumujete formou Pay As You Go na vteřinové bázi. Je to tak přesné, zbytečně nepřeplácíte parametry, které měníte nebo vypínáte, zkrátka je to takto efektivnější.
A platby?
Kliknete na tlačítko „Přidat kredit“ a přidáte si platební kartu, nebo zvolíte platbu fakturou

V Geetoo Space víte vždy přesnou částku aktuální či dlouhodobé spotřeby.

Oddělení

„Někdo IT rozumí a někdo ne/chcete někomu virtuální prostředí pouze spravovat a zároveň mu nastavovat limity apod.“ – to jsou případy, pro které slouží oddělení.
V rámci svého profilu si přidáváte oddělení, ke kterým můžete připojovat účty a jim určujete, co mohou a co ne, kolik budou mít maximální spotřebu nebo kdo má vůbec možnost vstupovat do administrace.

Zní to jednoduše a přesně tak to je.

Navzdory tomu, že máte plnohodnotné možnosti administrace celého virtuálního prostředí, je konzole intuitivní, přehledná a jednoduchá na ovládání.
Postupně budou v platformě přibývat další a další služby z portfolia Geetoo. Pro zájem o trial verze produktů, které prozatím nejsou součástí Geetoo Space, se na nás neváhejte obrátit.

Vyzkoušejte Geetoo Space zcela ZDARMA na https://space.geetoo.com.