Geetoo Cloud Compute

Geetoo Cloud Compute

FAQ - často kladené otázky

Obecné

Microsoft Corporation je americká akciová nadnárodní společnost zabývající se vývojem, výrobou, licencováním a podporou široké škály produktů a služeb ve světe IT. Není tak překvapením, že se tak u většiny zákazníků s těmito produkty setkáváme.

Geetoo a Microsoft (skrze distributora) má uzavřené licenční smlouvy SPLA a CSP. Jedná se o licenční smlouvy pro poskytování licencí zákazníkům určené pro cloud providery. partnerstvím v rámci klasického přeprodeje licencí.

Jedná se o licenční program určený pro cloud providery, díky kterému lze poskytovat Microsoft licence svým zákazníkům.

Mezi hlavní benefity patří možnost provozovat tyto licence na sdílené cloudové infrastruktuře. Dále jsou tyto licence poskytovány formou pronájmu na měsíční bázi, tudíž převádíme Vaše CAPEX investiční náklady na OPEX. Můžete u nás platit pouze za reálně využívané licence.

V rámci licencí v SPLA režimu dostáváte vždy k dispozici nejnovější verze licencí. Platíte stále stejný paušální měsíční poplatek a v případě příchodu nové verze, na ni můžete libovolně bez negativních ekonomických či finančních dopadů přejít.

Jedná se o širokou škálu různých druhů licencí. Mezi ty nejpoužívanější můžeme zmínit např: Windows Server (standard / datacenter), Remote Desktop Protokol, MSSQL (Express, Standard, Enterprise, Web), Exchange, SharePoint, MS Office, a další.

Zde je několik způsobů, kterými lze jednotlivé licence licencovat. Někde se bavíme o licencování per user, jinde per core, nebo per VM. S licencováním konkrétní licence Vám rádi poradí naši specialisté. Kontaktujte nás a my Vám pomůžeme.

Obecně ano. Microsoft jasně definuje, které licence lze a které naopak nelze provozovat v rámci sdílené infrastruktury v cloudu. Většina on-premise licencí neumožňuje provoz na sdílené infrastruktuře. Pro tyto případy máme připravené produkty Geetoo Private Cloud / Geetoo Stack / VMware on Geetoo, které díky svému dedikování pro konkrétního zákazníka splňují veškeré licenční pravidla a podmínky.

Ano, v případě, že Vaše licence obsahují dodatečné rozšíření Software Assurance. Pokud ne, Vaše licence nesmí být použity ve sdílených prostředích a my Vám je poskytneme např. formou SPLA režimu.

Jedná se o doplněk k samotné licenci, který ji obohacuje o právo přenositelnosti (tzn. provozu na sdílené infrastruktuře) a navíc máte k dispozici stále nejnovější verze licence.

Provozování O365 je možné v cloudu pouze na dedikované infrastruktuře (Geetoo Private Cloud / Geetoo Stack / VMware on Geetoo).

Kontaktujte obchodní oddělení, rádi Vám pomůžeme a poradíme.