Doplňte svůj tech-stack o rychlou plně spravovanou databázi

Redis je in-memory NoSQL databáze, která se díky své výkonnosti používá i jako chat, message broker nebo cache.

Jaké jsou výhody Geetoo Redis?

01

Extrémní rychlost a výkon

Na rozdíl od databází jako je PostgreSQL nebo MySQL, které ukádají data na klasické SSD disky, pracuje Redis na jiném principu. Veškerá svá data ukládá do paměti RAM cloudových serverů. Díky tomu odpadá nutnost čekání na disky při většině dotazů. 

02

Vysoká dostupnost, replikace a škálovatelnost

Redis má v sobě zabudované funkce pro vysokou dostupnost (Redis Sentinel) a pro automatické rozdělování dat (Redis Cluster). Zároveň je defaultně persistentní, kdy persistenci zajišťuje pomocí logů nebo dat ukládaných na disky. 

03

DevOps friendly

Redis je jedním z nejoblíbenějších produktů pro vývojáře. Zejména kvůli své rychlosti a jednoduchosti nasazení. Mnoho věcí je oproti klasickým SQL databázím automatizováno. Častá je i kombinace s jinými SQL nebo NoSQL databázemi, jako je MongoDB, PostgreSQL, MySQL nebo MSSQL. Redis je podporován prakticky všemi programovacími jazyky.

04

Rychlé zpracování dat

Redis je zároveň možné používat pro extrémně rychlou analýzu dat či pro práci s on-line streamem. Díky ukládání dat do paměti RAM je možné je vyhodnocovat v režimu real-time. Často se tak hodí pro zpracování výstupů z IoT zařízení, generování managerských dashboardů nebo při počítání složitých statistik a grafů.

Proč Redis od nás?

Redis jako služba v cloudu

O správu a hladký chod Redis prostředí se postaráme za vás. Vy se tak můžete soustředit na to, co děláte nejlépe. Tedy na vývoj špičkových aplikací.

Škálovatelnost zdrojů

Geetoo cloud je jedním z nejrychleji rostoucích multicloud providerů v regionu CEE. I díky tomu máme vždy k dispozici dostatek prostředků pro růst vašich projektů. 

Česky a levněji

Máme reálnou tvář. Na rozdíl od globálních cloudů jsme fyzicky přítomni v ČR a máme ve svých řadách DevOps odborníky na slovo vzaté.

Message broker, Chat, Queue

Základní funkcí Redisu je Pub/​Sub práce s daty, což umožňuje pracovat se zprávami, které nemají svého jasného odběratele, ale jsou určeny pro více nepojmenovaných odběratelů. Právě proto je vhodné použití i jako klasický message broker, real-time chat nebo jednoduchá fronta zpráv.

Real-time analýza

Redis je možné používat pro rychlou analýzu dat, či pro práci s on-line streamem. Díky ukládání dat do paměti RAM je možné je vyhodnocovat v režimu real-time. Často se tak hodí pro zpracování výstupů z IoT zařízení, generování managerských dashboardů nebo při počítání složitých statistik.

Technologie, se kterými pracujeme

Nejlepší vizitkou je spokojený klient

Přidejte se ke stovkám firem, které využívají Geetoo cloud k růstu.

Nejčastěji vás o Geetoo Redis zajímá

Co je to Geetoo Redis?

In-memory uložiště vhodné pro databáze, cache nebo message broker v cloudu.

Pro koho je Geetoo Redis určen?

Redis je určen pro vývojáře, kteří chtějí dohlížet na hlavní komponenty aplikace, místo toho, aby se starali o infrastrukturu. Obecný set zákazníků je rozsáhlý. Od malých společností a startupu, po velké enterprise podniky.

Co znamená provozování Redis v režimu „as a service“?

Nemusíte se starat o konfiguraci replikací, hlídání bezpečnosti, nasazovat nové patche či update. Už vůbec nemusíte řešit infrastrukturu v pozadí. Všechny tyto provozní záležitosti řešíme za Vás.

Mohu přesunout vlastní Redis do cloudu?

Ano, rádi Vám pomůžeme s migrací.