místo pro obsah - krátke
textový blok zarovnaný na střed

Srovnání Geetoo Cloudu a globálních providerů

Globální cloud provideři mají spousty výhod a nevýhod. Netřeba jmenovat velké hráče na trhu, ale pojďme se pověnovat obecnému srovnání těchto společností a lokálního providera Geetoo.

Lokalita

Geetoo momentálně zasahuje do více zemí, než je pouze Česká republika. Momentální pokrytí Geetoo cloudu zasahuje do Slovenska, Polska a Velké Británie. Další připravované lokality jsou Francie, Německo a Nizozemí. 

Co se týče globálních společností, často můžete narazit na problém s lokalitou uložení dat. Některé společnosti mají ale nakázané definice lokalizace dat – data nesmí opustit zemi apod.   

Globální partneři vám mohou nabídnout lokalitu na daném kontinentu nebo pohyb v oblasti EU. Pokud ale chcete specifičtější výběr, nebude vám tato varianta umožněna. 

U Geetoo máte možnost výběru země, ve které se budou vaše data nacházet. Pro ujištění se, že se budou vaše data nacházet v zajištěném prostředí, máte možnost nahlédnout i do konkrétního datacentra.

Support

Častý jev u globálních cloudových partnerů je support, který nemá podporu v českém jazyce. K tomu se jedná o velmi zdlouhavou akci, kdy vás přepojuje jeden člověk na dalšího a ten zase na dalšího a triviální požadavek tak zabere více času, než je potřeba. Holým faktem je, že technická podpora není po většinu případů postavena na certifikovaných technicích, kteří cloudové prostředí spravují, ale je poskládána z týmu studentů, brigádníků apod. – velmi často jsou využíváné lokality Indie a okolí z ekonomických důvodů. Ačkoliv se jedná o triviální sekci, je velmi důležitá a požadavek by měl být zpracován co nejdříve a tím nejsnazším způsobem.

Geetoo nabízí 100 % českou podporu, která hovoří i plynně anglicky. Technici jsou certifikování okruhy L1-L3.

Stejně tak, na rozdíl od globálních partnerů, Geetoo nabízí SPC ve dvou formách. Single Point of Contact – veškeré supportní záležitosti můžete řešit s vybraným technikem. Single Point of Contract – veškeré obchodní záležitostí řešíte se svým obchodníkem.

Skryté poplatky

Častým jevem účtování jsou skryté poplatky. Typické je účtování IOPS u diskové kapacity nebo za přenos dat (jak traffic in, tak out). Vesměs nikdy nevíte přesnou částku za zkonzumované prostředky, dokud nevidíte fakturu nebo peníze stržené z účtu.

Geetoo nemá žádné skryté poplatky. Fakturace je transparentní s dobře predikovanými náklady v čase. V platformě Geetoo Space vidíte přesnou konzumaci ve webové konzoli a máte tedy neustálý a přesný přehled. Přenos dat (in/out) není účtován. Stejně tak nejsou určeny žádné další poplatky za IOPS u diskových tierů.

Proklientský přístup

V dnešní době je obrovskou výhodou, pokud můžete mluvit s živým člověkem, když je to potřeba. Například, když si nevíte rady, potřebujete připravit řešení na míru apod. Naklikat si konfiguraci nebo vybrat balíček je rychlé, ale často by člověk čekal více individuální možnosti, a ne pouze balíčky po velkých „skocích“.

V Geetoo s vámi rádi vybereme vhodné řešení a naši specialisté vám poradí, jak budou jen moci. Balíčky u nás nevedeme. Cloud je služba, která by měla být maximálně flexibilní. Proto je u nás možné si tvořit prostředí po jednotkách virtuálních parametrů.

Garance SLA

SLA (Service-level Agreement) udává, kolik času může maximálně zabrat výpadek z celkového času užívání služby – tedy za měsíc. Při výpadcích jsou poskytovateli účtovány sankce. Globální partneři mají takřka všichni nastaveni stejná pravidla – při výpadcích nevrací z fakturace nic. Jako náhradu škody dostanete kredity „zdarma“, za které si můžete nakoupit další služby.

Geetoo vám ve smlouvě garantuje, že za výpadky hradí sankce. Na služby garantuje SLA 99,99 % a dle toho je vypočítána náhrada za případné výpadky.