Velké licenční změny Microsoftu
Konec provozování vlastních licencí v privátních cloudech?

Jakub Petr, Product Manager
LinkedIn

Velké změny a překvapení

Jak jistě mnozí víte, provoz vlastních zakoupených Microsoft licencí v cloudových prostředích má spoustu limitů a licenčních omezení. Pokud se chcete o tomto tématu dozvědět více, doporučuji přečíst krátký článek na našem blogu, který se touto problematikou také zabývá. Naleznete jej ZDE. Co je však důležité a donedávna platilo, že jste mohli provozovat vlastní zakoupené licence v tzn. Privátních cloudech. Neboli na dedikovaném hardware (většinou servery), který nesdílíte s ostatními zákazníky a jeho výkon je vyhrazen pouze Vám.

S touto možností, jak využít vlastní zakoupené licence a je provozovat v Privátních cloudech je u některých cloudových providerů konec!

Změny se týkají "Listed Providerů" (Amazon, Microsoft Azure, VMware Cloud, Google Cloud, atp.)

Společně s dalšími novinkami Microsoft představil nové licenční pravidlo, které je zavedeno od 1.10.2019 v Product Terms > neboli v dokumentu definující využití softwarových licencí Microsoft.

Od 1.10.2019 tedy nebude nadále možné provozovat vlastní zakoupené licence v Privátních či Dedikovaných cloudech u vybraných cloudových providerů. Pro upřesnění, možnost zde stále bude, avšak je bezpodmínečně nutné mít společně s licencí zakoupené rozšíření Software Assurance(SA).

Co je však důležité, tyto změny se týkají pouze tzn. „listed providerů“. Jsou to globální cloudový provideři figurující právě na vyjmenovaném seznamu providerů, kterých se tato změna týká.

Pokud tedy využíváte služeb těchto cloudových providerů je třeba si na tuto licenční změnu dát pozor.

U nás v Geetoo se bát nemusíte

Nás, Geetoo se tato změna nikterak nedotýká, jelikož nejsme na seznamu Listed providerů. Stále tak můžete využívat náš produkt Geetoo Private Cloud, na kterém můžete provozovat vlastní zakoupené licence i bez aktivního předplatného SA. S aktivním SA můžete navíc své licence využít i v našem Geetoo Cloud Compute.

Pokud si nejste jisti správností využívání Microsoft licencí v cloudových prostředích, obraťte se na nás. Zdarma Vám pomůžeme a poradíme jak využívat licence v souladu s licenčními podmínkami a licenčním ujednáním.

 

Další články

Provoz vlastních softwarových licencí v cloudu

19.8.2019

Při jednání s našimi zákazníky často…
[ Čtěte více ]

Skryté poplatky v cloudu

6.8.2019

Cloudový provideři mnohdy nabízí různé…
[ Čtěte více ]

Život ženy v IT společnosti

28.6.2019

Jaké je to pro ženu v prosředí IT…
[ Čtěte více ]

Slevy cloudových providerů

24.5.2019

Jaké poskytují cloudoví provideři…
[ Čtěte více ]

Geetoo Space

24.4.2019

Virtuální servery a Kubernetes pod…
[ Čtěte více ]

Cloud Computing

1.4.2019

Co je to Cloud Computing? Jaké jsou…
[ Čtěte více ]