Geetoo Cloud Compute

Geetoo Cloud Compute

FAQ - často kladené otázky

Obecné

VMware software patří ke světové špičce, kterou je možno na trhu virtualizace pořídit. Firmy se s tímto software setkávají právě a zejména se souvislostí s virtualizací. Není to však jediný produkt, který VMware nabízí. Kromě samotné virtualizace poskytuje nástroje pro samotný management, networking, monitoring, analýzu dat apod. Portfolio je opravdu široké.

Geetoo má uzavřené skrze distributora různé licenční smlouvy s VMware, díky kterým je možné licence poskytovat dále zákazníkům. Mezi nejvyužívanější smlouvy se řadí model VSPP či MSP. Zároveň mnoho zaměstnanců disponuje certifikacemi pro technickou obsluhu, Sales, či PreSales podporu VMware produktů.

Dokážeme Vám poskytnout obchodní i technickou podporu v souvislosti s produkty VMware Software. Nabízíme Vám široké portfolio nabízených licencí. Dokážeme převádět Vaše CAPEX investiční náklady na OPEX. Můžete u nás platit pouze za reálně využívané licence.

Jako základ, využíváme software VMware převážně právě pro virtualizace a management cloudového prostředí. Produkty Geetoo Cloud Compute či VMware on Geetoo jsou vystavěny právě na VMware technologiích. Dále se s ním můžete setkat u produktů Geetoo Private Cloud, Geetoo Stack nebo Geetoo Cloud Desktop. Pokud tedy máte již zkušenosti s VMware technologiemi, přechod do Geetoo cloudu pro Vás bude jednoduchý.

Jsou dva základní způsoby poskytování licencí. Licence Vám můžeme přeprodat standardní reseller formou. Tyto licence můžete nadále využívat pro Vaší on-premise infrastrukturu.
Druhým způsobem je pronájem licencí na měsíční bázi skrze VSPP či jiný licenční model.

Jedná se o licenční model určený pro cloudové providery, kteří poskytují svým zákazníkům licence na bázi měsíčního pronájmu. Tyto licence se poté používají k licencování cloudových služeb, kteří u nás zákazníci provozují.

Přeměníme CAPEX investiční náklady na OPEX, tzn. Operativní náklady. Zároveň nabízíme možnost konzumace PAYG, kde na měsíční bázi platíte pouze za ty licence, které využíváte.

Licence jsou pronajímány na měsíční bázi, vždy v nejnovější verzi. Nekupujete si tedy podporu na určité časové období, jak tomu je při standardním nákupů licencí. Zde je podpora zahrnuta již v ceně měsíčního pronájmu.

Jedná se o balíčky licencí spojených s vSphere, vCloudDirector. Další doplňkové produkty typu vRealize Log Insight, vRealize Operations, NSX, vSAN, Horizon, a další.

Zde je několik způsobů, kterými lze jednotlivé licence licencovat. Někde se bavíme o licencování per user, jinde per core, nebo per VM či per GB RAM. S licencováním konkrétní licence Vám rádi poradí naši specialisté. Kontaktujte nás a my Vám pomůžeme.

Poskytujeme produkty a s tím spojené služby v rámci licenčního programu MSP.

MSP licenční program spočívá v poskytování managed služeb poskytovatelem (Geetoo) zákazníkům. Tyto produkty však neprovozujeme sami, ale jsou provozovány a poskytovány přímo od VMware.

Například VMware Cloud on AWS, VMware HCX, VMware AirWatch, VMware Horizon Cloud desktops a mnoho dalšího.

Prosím kontaktujte naše obchodní oddělení na telefonu +420 226 299 899, nebo emailem na sales@geetoo.com.