Všichni jsou už v cloudu…a nebo nejsou?

Jakožto obchodník u cloudového providera jsem pěkných pár posledních let hledal a používal argumenty, které měly za cíl přesvědčit zákazníky, aby ideálně upustili od provozu vlastního datacentra. Určitě jsem v tom nebyl sám, jelikož právě cloud se stal v posledních letech takovým fenoménem, že firemní IT, které buď úplně, nebo alespoň z části není provozováno v cloudu je anachronismus a tmářství. Všude je slyšet názor, že jestli půlka firem nebude v cloudu tento rok, tak ten příští určitě.

Jenže jaká je realita? Minimálně v rámci českého a slovenského trhu je pořád valná většina IT konzumována formou nákupu potřebného hardware do vlastních či pronajímaných datacenter. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli začít pokrývat potřeby i těchto zákazníků, ale nechtěli jsme se stát pouhým resellerem. Přemýšleli jsme nad tím, jak zákazníkům doručit výhody známe z cloudového světa, jako je typicky škálovatelnost, účtování dle reálné spotřeby či okamžitá dostupnost zdrojů. A samozřejmě nelze zapomenout na typickou vlastnost cloudů, a to účtování po měsících, kdy není nutné investovat žádné větší finanční prostředky.

Výsledkem je vznik produktu Geetoo Scale, který všechny zmíněné výhody, a ještě spoustu dalších, přináší do zákaznických datacenter. Geetoo Scale je unikátní už jen tím, že není navázán na konkrétního vendora či technologii. Kromě typicky datacentrových technologií jako jsou servery, storage či switche je možné přes Geetoo Scale flexibilně provozovat třeba i pracovní stanice. Okamžitého růstu jsme schopní docílit díky tzv. Buffer kapacitě, kdy zákazníkům dáváme navíc zdroje zdarma a jejich konzumace je zpoplatňována jen v případě jejich utilizace.

 V rámci služby si kromě samotných technologií zákazník pořizuje i podporu 24/7 a SLA na požadované úrovni. Prostředí aktivně monitorujeme, nejen kvůli flexibilní fakturaci, kdy potřebujeme znát využití zdrojů, ale abychom byli schopní v případě závady proaktivně zařídit opravu a to v nejkratším možném čase. Služba je dokonce natolik flexibilní, že jsme dokonce schopní kompletně vyměnit požadované technologie, klidně uprostřed kontraktu. Stejně tak je možné využít Geetoo Scale v případech kdy firma má už do hardware zainvestováno, aktuálně využívaný hardware jsme schopní „vykoupit“ a posléze ho poskytnout formou měsíční služby, či nahradit za jiný,dle volby zákazníka.

Výčet benefitů, které Geetoo Scale přináší by byl vystačil na delší text, než na jeden blogový článek. Proto jestli jste někdy uvažovali o využití cloudového prostředí, ale z různých důvodů to nebylo možné, či byste jen chtěli přesněji plánovat a zbytečně neutrácet, obraťte se na nás, rádi s vámi projdeme požadavky a navrhneme nejlepší možné řešení.