Vstříc hrdě vznešenému svému cíli…

Vstříc hrdě vznešenému svému cíli…

Známe to každý a dělají to skoro všichni. Leden, je čas si trochu „zabilancovat“, nastavit nová očekávání, plány na dalších 12 měsíců a samozřejmě začít cvičit. Jasně, kdy jindy než v lednu  Mam rád tradice – vážně – byla by škoda tuto lednovou tradici porušit.

Letošní leden je jiný, stejně tak jako jiný byl rok 2020. Ne, nechci se bavit o pandemiích, spíše se ohlédnout z pohledu Geetoo. Žádný dlouhý sloh, žádné dlouhé čtení.

Několik našich klíčových milníků:

Platformy a Kubernetes vládnou světem – jednoznačně velký trend, kterým se ICT a Geetoo ubírá. V uplynulém roce jsme zaznamenali velký růst v této oblasti, a to jak z pohledu konzultací, pro zákazníky je toto stále novější oblast, tak i z pohledu realizací.

Transformace Geetoo na akciovou společnost. Dlouho připravovaný a logický krok, který se nám v roce 2020 podařilo finálně formálně dokončit. Akciovka nám dává velký smysl a od společnosti velikosti Geetoo je i trhem očekávaná.

První zákazník využívající VMware Tanzu Kubernetes Grid (dříve PKS) ve finančním sektoru. Údajně je to první reference ve střední Evropě a jsme hrdí, že tato reference je s Geetoo.

V průběhu roku jsme pro vás zlepšili řadu technických nastavení, mimo jiné upgrade v Cloud Directoru ve všech lokalitách.

Rok 2020 jsme ukončili uzavřením největšího počtu zakázek za sedmnáctiletou existenci firmy. A to jak v podobě počtu realizovaných smluv, tak z pohledu jejich finančního objemu.

Velmi významným obdobím byl pro nás podzim, uvedli jsme na trh inovativní službu Geetoo Scale, díky které mohou naši zákazníci využívat výhody cloudu i v jejich vlastních datacentrech. Navázali jsme silná partnerství se všemi významnými vendory a podařilo se nám vyhrát první výběrová řízení.

Získali jsme certifikaci VMware Cloud Verified!

Cloud Provider roku – tuto prestižní cenu jsme dostali od společnosti VMware za rok 2019. Chápu, říkáte si za rok 2019, ale ona se uděluje až v roce 2020 

Asseco Solutions se stalo nejrychleji rostoucím partnerem v Geetoo se službou ERPORT. Gratulujeme!

 A jaké jsou naše plány do roku 2021

            ...z bouřného času jsme se narodili 
             a krok za krokem v bouřných mračnech 
            jdem vstříc hrdě vznešenému svému cíli…

Geetoo se ocitá na prahu dospělosti a jak ve své básni píše Jan Neruda, i my chceme jít dál, zlepšovat se a tomu odpovídají naše plány, cíle. Zda jsou cíle „vznešené“, posuďte sami.

 • Chceme synergicky propojit všechny naše činnosti. Výše zmíněná akciovka a holding nám otevírají možnosti nových akvizic v českém i zahraničním prostředí. V roce 2021 se chceme věnovat přípravě akvizice takové společnosti, která by vhodně doplnila naše aktivity.             
 • Služby, služby, služby – od konzultací po správu, od infrastruktury po platformy. Tímto trendem Geetoo jde již několik let, funguje a není důvod ho měnit. Cílem je ještě vice ho rozšířit, profesionalizovat portfolio a využít jako diferenciátor oproti konkurenci.
 • Navázat na úspěšnou adopci a odezvu zákazníků na službu Geetoo Scale. Svět jednoznačně směřuje ke konzumaci formou „všechno jako služba“. Cílem roku 2021 je Geetoo Scale etablovat na trhu, zvýšit povědomí, zrealizovat objemy zakázek v řádu vyšších desítek milionů korun v takto nabízené infrastruktuře a řešeních.
 • Růst v partnerské oblasti. V roce 2020 se partneři podíleli 63 % na cloudovém obratu, v roce 2021 je čas tuto laťku posunout.
 • Restart marketingový aktivit, dalším z cílů tohoto roku je „být vidět“, připravujeme sérii edukativních videí s lightboardem, produktovou i image komunikační kampaň. Pokud to situace dovolí (věříme, že ano) bude prostor i pro oblíbené grilovačky a workshopy.
 • Budeme se muset přestěhovat. Naše současné kanceláře se nám sice moc líbí, ale potřebujeme více místa. Jsme v jednání na nové prostory a jsou také krásné, musím uznat. Tak nám držte palce.
 • I z důvodu výše zmíněných plánů máme otevřené pozice napříč odděleními, možná hledáme právě vás?

Osobně mám ještě jeden cíl. A myslím – ne vím – že nejsem sám. Chybí mi a těším se na osobní setkáni s Vámi. Za dobré výsledky a úspěchy vděčíme hlavně Vám a rád bych Vám osobně poděkoval. Tak snad se mi a nám i tento cíl splní.

A jaké jsou Vaše plány do roku 2021 potažmo do nového desetiletí?

Držím Vám palce, ať se vám daří.