místo pro obsah - krátke

Automatizace

textový blok zarovnaný na střed

I samotné slovo cloud by se dalo formulovat jako automatizace. Je to technologie, která lidem usnadňuje život díky automatizovaným procesům na cloudových portálech.

Není tomu dlouho, kdy byl standardem proces vytvoření virtuálního serveru spojený s dlouhou přípravou instalací a spoustou dalších zdlouhavých aspektů.

Dnes se čím dál více využívá automatizačních nástrojů a procesů, které vše urychlují, a primárně uživatelům usnadňují práci.

Většina cloudových providerů by měla mít k dispozici rozhraní API. V Geetoo máme toto rozhraní řešené skrze vCloud Director od společnosti VMware.

Velkou výhodou je tato funkce pro vývojáře, kteří potřebují aplikace nasazovat, testovat a opět mazat. Pokud je tento proces automatizovaný, dá se práce velmi dobře zefektivnit a dokonce plánovat do nočních hodin, kdy samotný vývojář nepracuje.

Příklad:

Aby si vývojář ušetřil práci byli vyvinuty pomocné nástroje (platformy), které usnadňují procesy tím, že pomohou některé procesy úplně vysadit. Například technologie Kubernetes umožňuje vývojářům nasazovat aplikace v kontejnerizované formě a díky tomu ušetříte čas za instalování a odinstalování. Dočtěte se více v článku o Kubernetes.