Život ženy v IT společnosti

Jak se pracuje ženě v IT prostředí?

Je to téměř 5 let, kdy jsem dostala nabídku práce, pro mě tehdy z neznámých vod, IT světa. Byla jsem na mateřské dovolené a vrátit jsem se mohla do své původní práce, eventového světa. Ale v Geetoo jsem měla možnost skloubit pracovní a rodinný život lépe. IT svět pro mě byl dost neznámý a rozhodně to nebyla oblast, ve které bych práci vyhledávala. Do té doby jsem znala jen IT oddělení z korporátních společností. Pár kluků, kteří mají svůj svět, stěží ze sebe vymáčknou pozdrav a jít za nimi do kanceláře (tmavé, černé kobky) bylo více méně za trest 🙂 … Ale tak co, zkusit se má vše.

Po prvním setkání jsem byla mile překvapená. Vlastně jsem byla více než překvapená! Moje předsudky vůči IT byly pryč. Přivítal mě sympatický kolektiv, taková malá rodina, která mě vzala mezi sebe, ajťak neajťák. A tak tu s nimi jsem skoro pátým rokem.

Jaká je moje cesta v Geetoo?

Nastupovala jsem jako Office Managerka. Měla jsem na starost celý chod naší kanceláře a klasické provozní věci. Pomáhala jsem uspořádat i několik partnerských setkání a troufnu si říct, že i jedny z nejlepších IT konferencí v Česku. Bylo to období nových výzev, nových poznání a nových zážitků. Geetoo roste a noví lidé přibývají. S tím i více práce, starostí a také nové profilování pozic uvnitř firmy. Díky tomu jsem povyrostla na pozici HR managerky a dostala novou příležitost k získání dalších profesních zkušeností. V současné době to není na trhu práce jednoduché, ale díky úžasným kolegům, kteří tvoří báječný tým nemáme fluktuaci téměř žádnou. O to se mohu více věnovat kolektivu, vymýšlet a zdokonalovat vnitřní procesy a vycházet individuálním potřebám kolegů.

Kolektiv v Geetoo?

Možná to zní jako klišé, ale lepší kolektiv jsem nikde jinde nezažila. Jsme jeden celek, jedna rodina a přátelé. Díky těmto výborným vztahům se tvoří i jedinečná firemní kultura. Každý má v Geetoo svou roli, každý tu zastává jinou funkci, ale i tak je to společná práce všech. Vždycky víte, že na to nejste sami. Ze začátku jsem tu byla jediná žena a teď už mám 3 kolegyně. Takže i ve světě IT se najdou ženy! Kolektiv stále roste a já věřím, že každý, kdo nás zná nebo nás teprve pozná, potvrdí moje slova. Možná si řeknete, že kolektiv je sice fajn, ale hypotéku Vám nezaplatí. Já tvrdím, že pokud máte dobré zázemí a kolektiv, máte i lepší výsledky. 

Kariérní růst v Geetoo?

Stejně jako já, u nás může růst každý. Zastáváme pravidlo, že tak, jak roste Geetoo, rostou i naši zaměstnanci. Stagnace je totiž cesta do pekel. Nastavení metodik růstu jednotlivých oddělení zaměstnance motivuje a udává jim směr a cíl. Pokud víte, kam směřovat a jaké máte cíle, rozhodně nezabloudíte. Jako velký benefit vnímám i individuální přístup ke každému zvlášť. Všichni zaměstnanci jsou stejně důležití, proto umíme najít společnou cestu a řešení, ať už někdo dojíždí přes půl republiky, má rodinu s dětmi nebo jiné individuální potřeby.

A jaká je tedy práce v IT světě Geetoo? Mám velké štěstí, že se mohu těšit do práce a odcházet s úsměvem. Mám velké štěstí, že mohu pracovat a zároveň se starat o rodinu a děti. Neměnila bych!

Pokud je skvělá firemní kultura, která je vytvořena skvělými lidmi, pak je jedno v jakém oboru pracujete. Já jsem si zvolila Geetoo a to můžete i VY!

Podívejte se na Geetoo webu na hledané pozice. Třeba hledáme právě Vás. 🙂