Cloud je na vaší straně

Buzzword, který byl původně vnímám jako synonymum pro mediální úložiště, je nyní hnacím motorem nových technologií. Cloud na západě využívá 90 % firem. Avšak u nás je to procento znatelně nižší. Nenechte si ujet konkurenci. Ideální čas skočit do cloudu je právě TEĎ.

Úskalí vlastního hardwaru

Stejně tak jako Netflix pomalu nahradil potřebu mít doma sbírku Blu-Ray disků, cloud vytlačuje vlastní „on-premise“ hardware. Vaše firma postupem času roste a železo stárne. Mít „ty krabice“ doma/​ve firmě je sice fajn pocit, ale kupovat stále novou techniku a udržovat ji něco stojí.

Hardware se pořizuje na horizont pěti let a je třeba velmi pečlivě naplánovat jeho kapacitu. Růst firmy se však nemusí vyvíjet dle stanového plána. Infrastruktura tedy nemusí stačit, nebo ji firma v prvních letech nedokáže zužitkovat. Vlastní HW s sebou navíc nese další náklady: plat vlastního IT týmu, energie, chlazení a zabezpečení.

V Geetoo se hojně setkáváme s názorem, že zákazník chce mít svou infrastrukturu a data „na očích“. To je přece jistota, nebo ne? Spíš je to jako mít u čerpací stanice prodejnu s pyrotechnikou. Někdy však není možné do cloudu migrovat vše. Příkladem může být nutnost mít servery ve firmě z důvodu řízení výroby. I pro tyto případy existuje řešení.

Diverzifikujte svou infrastrukturu

„Chcete přejít do cloudu, ale brání Vám v tom složité strukturální výzvy? Analyzujte svou infrastrukturu. To, co není kritické pro provoz v on-premise prostředí, do cloudu přesuňte. Diverzifikujte,“ říká expert na infrastrukturu z Geetoo, Tomáš Jeníkovský.

Nervový systém cloudu, tedy hardwarová infrastruktura (servery, storage, switche, propojení) se nachází ve špičkových datových centrech. V Geetoo využíváme ta nejmodernější centra v ČR a na Slovensku. Dostat se tam, je pro nepovolanou osobu nemožné. Problém by s tím měl i speciální agent Ethan Hunt. Díky geografickému rozdělení si můžete určit, jestli vaše služby poběží z jedné nebo více lokalit.

Stejné pravidlo platí automaticky i pro všechny zálohy, které se vždy nachází v lokalitě geograficky oddělené od produkce. Kromě samotné bezpečnosti je hardware jištěn redundantními prvky a záložním napájením. Tím je zajištěn režim vysoké dostupnosti (HA – High Availability).

Moderní cloudová řešení jsou flexibilní. Můžete čerpat předem stanovený objem výpočetních prostředků (IaaS) s danou měsíční fakturací, nebo platíte podle aktuální spotřeby v režimu Pay as you go. Vždy tak máte po ruce dostatečný výkon, který lze škálovat. Zkrátka platíte to, co reálně v daný moment potřebujete.

Vaše rodinné zlato, tedy firemní data, jsou chráněna firewallem a anti-DDoS ochranou, kterou máme nasazenou v celé naší síti. A kdyby opět došlo na stoletou vodu, tak moderní virtualizace nabízí bleskurychlou možnost disaster recovery (obnova po havárii). V případě Geetoo si navíc můžete být jistí, že celou vaši architekturu monitorují certifikovaní odborníci. K dispozici vám je také ochotný support a to v českém jazyce, 24/7.

Nebojte se cloudu. Je zcela na vaší straně. Přináší firmám neomezený výkon, znatelnou finanční úsporu, škálovatelnost, rychlý přístup k datům odkudkoliv a neprůstřelné zabezpečení. Zkrátka vás zbaví veškerých IT starostí o podvozek infrastruktury a vy se tak můžete koncentrovat na to nejdůležitější – tedy na rozvoj vašeho businessu.

01. 03. 2023