Simple Storage Service, neboli S3

Odemkněte skutečný potenciál vašich dat s S3, chytrou cloud storage, která představuje to nejlepší řešení pro hladkou, bezpečnou a snadno škálovatelnou práci s daty.

Objektové úložiště v cloudu

Pro běžného uživatele PC není těžké pochopit koncept S3. Jedná se o cloudové úložiště, které pracuje s objekty. Představit si je můžete jednoduše jako dokumenty, obrázky nebo videa. Skladují se spolu s přidruženými metadaty v tzv. bucketech. Bucket funguje podobným způsobem jako jednotlivý disk, či svazek.

Historické okénko

Službu S3 spustilo AWS v roce 2006 ještě předtím, než se ve velkém dostal do praxe samotný cloud. A spustilo to obří revoluci, na kterou tehdy naskočili giganti jako Netflix, Pinterest, či AirBnB. Dá se říci, že “S‑trojka” byla jedním z pilířů cloud computingu. Firmám spadl kámen z peněženky, protože odpadla nutnost pořizovat drahá fyzická úložiště.

Po více než patnácti letech hlásí Amazon S3 více než 100 bilionů objektů. Aktuální vývoj se ubírá i jinými směry a zkoumají se nová využití například lepší práce s velkými daty a strojovým učením. Například Moderna využila data lake poháněný S3 pro vývoj své vakcíny.

Školujte bez starostí v režimu Pay as you go. 

Moderní řešení

Geetoo nabízí vlastní S3 úložiště, které dá vašim datům křídla. Jedná se o skutečně moderní řešení v duchu principu “cloud native” s otevřenou API. Lze tedy počítat s deploymentem v kontejnerizovaném Kubernetes prostředí. A právě díky jednotnému API podporuje S3 i multi-cloudový přístup.

Co vám Geetoo S3 přinese?

Naše S3 je flexibilní a škálovatelné řešení, které konzumujete formou pevné měsíční částky, nebo v režimu Pay-as-you-go. Díky tomu můžete 100% kontrolovat své výdaje.

Jaký je ideální use case? Geetoo S3 se skvěle hodí pro práci s médii a distribuci obsahu. Je oblíbená u vývojářů aplikací a softwaru. Aktuálně nabízíme 2 tiery: Backup a Premium. Již z názvu vyplývá, že backup je vhodný zejména pro zálohování a disaster recovery. Dále se hodí pro vývoj a testování.

Oproti tomu tier Premium běží výhradně na špičkových SSD discích. Je tedy optimalizován pro veškeré operace, kde je zásadní rychlost, vysoká dostupnost a nízká latence. Například tedy práce s produkčními daty.

Chraňte svá data před smazáním a před hackery. 

Další výhody jsou:

  • Transparentní náklady: oproti konkurenci u nás platíte jen za velikost uložených dat. Ne za operace, či bandwidth. Můžete tak flexibilně škálovat bez starostí.
  • Zabezpečení: pomocí funkce object lock ochráníte svá data proti náhodnému smazání či stále rostoucí hrozbě ransomware útoků. Díky tomu je Geetoo S3 také vhodným nástrojem pro zálohování. Dobře si rozumí s řešeními od firmy Veeam.
  • Rychlost: službu pohání naše rychlé SSD disková pole, která jsou rozložená ve 3 špičkových datových centrech. Tím je zajištěná vysoká dostupnost a rychlost práce s daty.
19. 06. 2023