Budujeme robustní infrastrukturu pro cloudovou službu MyAirBridge

Odvětví Sdílení, ukládání a přenos dat
Produkty Dodáváme HW, konzultace, support
Technologie HPE, DELL

Velký objem dat vyžaduje robustní škálovatelnou infrastrukturu a bleskovou konektivitu. Toto byly výzvy, které jsme spolu s firmou Quantcom – poskytovatelem konektivity – museli vyřešit.

MyAirBridge je globální cloudová online služba na přenos a sdílení dat. Služba je zaměřena na propojení platforem přímého transferu a sdílení dat do jednoho funkčního celku, včetně spolupráce obou platforem mezi sebou. To vše v čistém designu s přehledným ovládáním, kde nejsou zbytečné funkce navíc. Interface je navržen tak, aby připomínal prostředí operačního systému, včetně klávesových zkratek nebo jednoduchého přesouvání dat stylem „drag and drop“. Mezi významné klienty se řadí proslulé filmové festivaly i streamovací giganti jako je NETFLIX, či hudební platforma Spotify.

“Služba MyAirBridge byla od počátku koncipována s důrazem na cloudovou architekturu, která umožňuje flexibilní škálování a nákladovou optimalizaci. Jediným limitem v dané lokalitě je velikost datacentra.” 

Milan Dostál
CEO MyAirBridge

Při hledání spolehlivého cloudového partnera dalo vedení MyAirBridge na doporučení firmy Quantcom, která zajišťuje internetovou konektivitu, a oslovilo tak Geetoo. 

”Geetoo nám bylo doporučeno ze strany Quantcomu, našeho dodavatele internetové konektivity. Využíváme zde celou škálu služeb. Ty zahrnují konzultace ohledně hardwaru a doporučení, které železo pro nás bude optimální, přes jeho nákup, dohled a podporu při provozování samotné služby. Včetně konzultace problémů ohledně optimálního nastavení sítě a podobně,” dodává Milan Dostál

Naše řešení

Odbornost a know-how 

Jedním z klíčových prvků, díky kterému Geetoo vyniká, je náš tým expertů s hlubokým vhledem do problematiky hardwaru a sítí. Tato odbornost byla pro MyAirBridge nepostradatelná. Díky tomu plníme náročné SLA podmínky. Potřebné servisní zásahy plánujeme dopředu, abychom zajistili co nejmenší dopad na zákazníky.

”Geetoo má v základu kvalitní lidi, kteří znají problematiku do detailu i s ohledem na zkušenosti, které nasbírali. Tedy jejich expertiza a sdílení know-how, které nám pomáhá vyřešit jakýkoli problém ohledně HW a sítě. To je odlišuje od standardních cloud providerů. Ti sice budou vědět, co je napsáno v dokumentaci, ale nebudou znát podstatné detaily, které jsou důležité pro rychlé a úspěšné vyřešení problému. To je detail, který na Geetoo oceňujeme nejvíce.”

Milan Dostál
CEO MyAirBridge

Monitoring a česká podpora 24/7

Pro MyAirBridge je zásadní udržet si režim nepřetržité dostupnosti služeb. Monitorování 24/7 ze strany Geetoo zajistí, že jakékoli potenciální problémy budou rychle rozpoznány. Proaktivní přístup umožňuje přijmout nápravná opatření dříve, než by mohly problémy eskalovat a ovlivnit uživatelskou zkušenost.

Špičková konektivita

Společnost Quantcom zajišťuje špičkovou konektivitu na profesionální úrovni. „Konektivitu, stejně jako cloudové služby, řešíme s tím nejlepším partnerem na trhu. Tím je společnost Quantcom, která poskytuje špičkovou konektivitu na profesionální úrovni. Tím, že poskytujeme propojení i na státy kolem ČR, je pro nás důležité i přímá linka na zahraniční uzel internetu, což Quantcom splňuje,” Milan Dostál.

Jak budeme pokračovat

Řešení pro budoucí růst 

S narůstajícím objemem dat, který je spojen mimo jiné se stále kvalitnějším výstupem z foto/​video zařízení, musí být služby typu MyAirBridge schopny aktivně na tuto situaci reagovat.

“V důsledku dynamického nárůstu dat, je zapotřebí i flexibilně škálovat a reagovat na aktuální potřeby naší služby. Jak s ohledem na infrastrukturu, tak kompletní úložiště a konektivitu. Aktivně se přizpůsobujeme každé situaci a nárůstu, dokupováním nového hardware a úložišť. V rámci politiky nákupu HW od vendorů a plánování to není leckdy jednoduché. Geetoo si s tím však dokáže poradit a přizpůsobit vše našim potřebám.” 

Milan Dostál
CEO MyAirBridge

Chcete to taky?

Hledáte spolehlivého partnera, který Vám dodá špičkový hardware? Nebo máte zájem o zřízení privátního cloud?

Kontaktujte nás