Spolehlivější provoz České Mincovny díky přesunu do Geetoo cloudu

Odvětví Finance, numismatika
Řešení Geetoo Private Cloud, Geetoo Veeam Cloud Backup
Technologie VMware vSphere, VMware vCenter, Veeam Backup, Replication Veeam Cloud Connect

Česká mincovna kromě kamenných prodejen v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou provozuje od roku 2010 vlastní e‑shop. V uplynulých letech s rostoucí oblibou nakupování přes internet stoupaly i nároky na jeho spolehlivost a dostupnost. 

O klientovi

Podnikání České mincovny je založeno na tom, že razí mince a medaile z ryzích kovů; základem je výroba. Vydává emisní plán, který říká, že v různých obdobích vydává různé mince či medaile a vždy v limitovaném počtu kusů. Některé emise jsou velmi žádané a mnohdy i tisíce zájemců čekají na informaci od České mincovny o zahájení prodeje. Nefunkčnost serveru nebo objednávkového systému ve chvíli spuštění prodeje je nepřípustné, odrazilo by se ve spokojenosti zákazníků. Dostupnost je klíčová.

Výzva

Bylo jasné, že musí nastat změna. Hlavním rozhodnutím bylo, zda investovat do nového vlastního hardware s vyšší kapacitou a lepším zabezpečením, což by znamenalo nejen počáteční vyšší investici, ale i nadále to znamená zajistit vlastní správu. Při vlastní správě IT je třeba zajistit případné výpadky o víkendu, výjezdy na místo, zjistit příčinu, kontaktovat dodavatele, který potřebuje čas na vyřešení. Všechny tyto prodlevy pracují proti službě zákazníkovi a to Česká mincovna nechtěla riskovat. Neméně důležitou motivací bylo také hledisko bezpečnosti. Data centrum Geetoo splňuje ISO 27000 a další normy, které vyžadují vysokou úroveň bezpečnosti, a pro Českou mincovnu bylo i bezpečnostní hledisko jedním z kritérií, které v rozhodování hrálo hlavní roli. Obecně přechod do cloudu se po zvážení všech aspektů stal jediným přijatelným řešením.

„Byli jsme velmi mile překvapeni nadstandardní technickou znalostí obchodních zástupců Geetoo, všechny odborné dotazy jsme řešili na místě, což rozhodně obchodní jednání usnadnilo a urychlilo.“

Michal Pernikl
IT manažer, Česká mincovna

Přínosy

  • Spolehlivost
  • Dostupnost & flexibilita
  • Spolehlivý provoz

Naše řešení

Jak jsme postupovali

S rozhodnutím o řešení nastala další otázka – kde najít spolehlivého partnera, který službu zajistí. Zástupci společnosti začali navštěvovat různé konference a prezentační akce; na jedné vystupoval i ředitel společnosti Geetoo a jeho prezentace zapůsobila jako nejdůvěryhodnější. Dalším kritériem byla velikost a zázemí společnosti. Česká mincovna chtěla poskytovatele, který na trhu už nějakou dobu působí a má zkušenosti. Geetoo se stal preferovaným partnerem, který v následných jednáních prokázal odbornost, flexibilitu a snahu maximálně vyhovět požadavkům klienta na rozdíl od známějších poskytovatelů, kteří nabízejí pouze balíčková řešení. „Byli jsme velmi mile překvapeni nadstandardní technickou znalostí obchodních zástupců Geetoo, všechny odborné dotazy jsme řešili na místě, což rozhodně obchodní jednání usnadnilo a urychlilo,“ řekl Michal Pernikl, IT manažer, Česká mincovna.

Využití privátního cloudu Geetoo

Po vyhodnocení potřeb České mincovny provozovatel cloudu Geetoo navrhl přesun systémů ERP, CRM, Exchange serveru a dalších souvisejících aplikací do cloudu, který je postaven na technologiích VMware. Samotná implementace zabrala pár týdnů. Využití privátního cloudu Geetoo má pozitivní dopad i na rozvoj e‑shopu, který je přitom v současné době umístěn v jiném cloudu a je spravován přímo Českou mincovnou. Její interní IT tým se může díky přesunu kapacit ze správy serveru více věnovat neustálému rozvoji a zdokonalování e‑shopu. Ať už se jedná o vylepšování jeho vzhledu, jeho ovládání z mobilního telefonu či spouštění nové služby, tým České mincovny vše nejprve otestuje v prostředí virtuálních serverů s technologií VMware provozovaných v cloudu Geetoo. Využívaný cloud totiž samozřejmě zákazníkovi nabízí i vysokou flexibilitu.

Chcete to taky?

Hledáte spolehlivého partnera, který Vám zajistí maximální dostupnost a provoz, na který se můžete spolehnout?

Kontaktujte nás