místo pro obsah - krátke
1 sloupec
Columns
Line box

FAQ - často kladené otázky

místo pro obsah - krátke
Columns
Line box

Obecné

Co je to Geetoo Cloud Compute?
Geetoo Cloud Compute je služba, ve které můžete snadno a jednoduše konzumovat výpočetní, síťové a diskové zdroje, formou OPEX, s maximálním důrazem na dostupnost, flexibilitu a bezpečnost celého prostředí.

Pro koho je Geetoo Cloud Compute určen?
Geetoo Cloud je vhodný jak pro menší typy společností, provozující malé aplikace nebo jednotky virtuálních serverů, tak pro střední a větší společnosti, které potřebují provozovat komplexní virtuální datová centra.

Technologie

Mohu převést své virtuální servery do Geetoo Cloudu Compute?
Prostředí je provozováno na technologiích VMware. Pokud provozujete virtuální servery nad VMware vSphere, je migrace jednodušší. Pokud využíváte jinou virtualizační platformu nebo fyzické servery, musí dojít ke konverzi virtuálních serverů.

Jaké typy aplikací je možné provozovat v cloudu?
Geetoo Cloud je vhodný pro většinu aplikací a nejsou zde technologické bariéry. V některých případech však licenční ujednání neumožňuje běh ve sdíleném prostředí. Pokud licenční podmínky software vylučují provoz v cloudovém prostředí, řešením je využít služby Geetoo Private Cloud, která taková omezení nemá.

Mohu spojit své prostředí s cloudem?
Ano, je to běžný scénář. Virtuální datové centrum lze spojit pomocí zabezpečené datové linky s Vaším, a tak využívat výhody cloudu i lokálního datacentra v hybridním režimu.

Poplatky

Je zpoplatněno přenosové pásmo z a do cloudu?
Ne. Za přenesená data není účtován žádný poplatek.

Jsou zpoplatněné počty IOPS na diskových polích?
Ne. Za spotřebované IOPS na diskových polích není účtován žádný poplatek.

Licence

Mohu používat své vlastní licence software v Geetoo Cloud Compute?
Ano, pokud v licenčních podmínkách daného softwarového není zakázáno používat licence ve sdíleném prostředí.

Jaké licence OS MS Windows mohu v Geetoo Cloudu použít?
Geetoo je SPLA partnerem Microsoftu. Pro korektní zalicencování serverového operačního systému je nutné pronajmout vhodnou licenci z MS SPLA programu.