Případová studie

EDUA GROUP dosáhla maximální flexibility svého IT díky přesunu do Geetoo cloudu​

edua

Odvětví

vzdělávání

Produkty a řešení

Geetoo Cloud Desktop

Technologie

VMware Horizon

Shrnutí

Společnost EDUA Group již nějakou dobu řešila otázku sjednocení a zjednodušení správy koncových zařízení, které slouží jako pracovní pomůcka lektorům a ostatním členům týmu. Díky velkému počtu zaměstnanců a nových projektů je třeba flexibilně reagovat na počet a typy uživatelských účtů, ke kterým členové týmu přistupují.

Využití služby Geetoo Cloud Desktop pro společnost znamená zjednodušení celkové správy pracovních zařízení, zvýšení flexibility IT a značnou finanční úsporu.

Výzva

EDUA Group se potýkala s tím, že se IT oddělení složené z 5 lidí ve spolupráci s firmou Storage One staralo o bezproblémový chod všech technologií, ale hledalo se řešení, které zjednoduší a zefektivní jednotlivé procesy a zároveň nabídne lektorům dostupnost k jednotlivým výukovým zdrojům na jakémkoliv pracovišti, na jakémkoliv koncovém zařízení.

Přínosy

Rychlost a pohodlnost

Snížení celkových IT nákladů a prostoje lektorů

Mobilita

Zvýšení efektivity IT, snadná správa

Přístup z jakéhokoliv zařízení

​ Škálovatelnost a flexibilita

Zkušenosti zákazníka

Řešení Geetoo Cloud Desktop nám zjednodušilo a zefektivnilo kompletní IT správu (včetně softwarových licencí, které jsou v ceně) v rámci pracovních zařízení. Nyní dokážeme daleko snadněji a rychleji reagovat na nové akvizice a potřeby lektorů. Toto řešení nám také snížilo náklady na správu a celkový provoz IT, řekl Michael Horovič, Digital & Data Director, EDUA Group.

Řešení

IT oddělení EDUA Group zvažovalo jednotlivé možnosti řešení se svým technologickým partnerem, firmou Storage One zaměřující se na dodávání ucelených řešení, a po detailní analýze možností se rozhodlo pro využití virtuálních desktopů formou cloudové služby. Ke spolupráci zvolili předního českého cloudového providera, společnost Geetoo, a jeho řešení Geetoo Cloud Desktop.  

Volba řešení VDI umožňuje velmi rychle vytvořit a bezpečně doručit pracovní prostředí uživatelům, ať pracují kdekoliv a na jakémkoliv typu desktopu nebo mobilním zařízení. Virtuální desktop zachovává velkou míru IT kontroly při vysoké bezpečnosti dat i aplikací. 

Řešení Geetoo Cloud Desktop podporuje nejrůznější typy zařízení, protože virtuální desktopy je možné doručit i na velmi zastaralý notebook nebo pracovní stanici. Jelikož výkon desktopu zajišťují výpočetní prostředky v cloudu, je možné klidně využít i starší či méně výkonnou pracovní stanici. Na koncové zařízení se pak plocha doručuje pomocí protokolů PCOIP nebo VMware BLAST.

VDI umožňuje volbu různých typů desktopů.

Doručování virtuálních desktopů má více podob a je na volbě IT oddělení, jaký typ virtuálních desktopů uživatelům  nabídne. V případě EDUA Group se zvolila dvě různá nastavení podle typu uživatelů. Zaměstnanci v rámci pracovního provozu využívají persistentní typ virtuálních desktopů, jež zachovává data uživatelů a je preferovaný při kancelářském využití. Samotní lektoři v nejrůznějších koutech republiky pak využívají floating typ virtuálního desktopu, který se vždy po připojení vrací do původního stavu a je tak ideální pro školení a výuku.  

Díky tomu, že jsme se po doporučení Storage One rozhodli pro virtuální desktopy, se naše IT může soustředit na správu systému, a ne na chod a funkčnost jednotlivých zařízení. Řešení Geetoo Cloud Desktop nám nabízí rychlé a pohodlné řešení podporující mobilitu, kdy uživatelé mohou ke svým materiálům a zdrojům přistupovat z jakéhokoliv koncového zařízení. Na každé z nich lze doručit desktop tak, jako by byl nedílnou součástí zařízení, což nám zefektivňuje výuku . Řešení Geetoo Cloud Desktop našemu oddělení umožňuje škálovatelnost a flexibilitu, náklady jsou podle skutečné potřeby a využití a rozšíření sítě zabere jen pár minut. Zároveň je to jednodušší pro plánování skutečných nákladů, o kterých máme kontinuální přehled a můžeme tak lépe optimalizovat naše náklady na celkové IT. Skutečnou výhodou je také fakt, že jsme jako skupina připraveni velmi rychle reagovat na nové akvizice a vše nasadit velmi jednoduše během pár hodin,“ doplňuje Michael Horovič, Digital & Data Director, EDUA Group.

Jelikož VDI redukují množství administrace na minimum, může se IT oddělení věnovat důležitějším úkolům a celkově společnosti přinášet větší hodnotu. K Geetoo Cloud Desktopům se přistupuje skrze nainstalovaného klienta nebo webové rozhraní přes jakoukoliv koncovou stanici. Výhodou je, že není potřeba instalovat další moduly či flash podporu. 

O zákazníkovi


EDUA Group je největší vzdělávací soukromá skupina v České republice. Její součástí jsou jazykové a vzdělávací instituce zaměřující se na celoživotní vzdělávací proces a rozvoj inovací ve vzdělávání – Caledonian SchoolDigiskills, James Cook LanguagesJipka, Top Vision a Tutor. EDUA Group byla založena v roce 2010, ale jednotlivé instituce mají podstatně delší historii. Například jazyková škola Caledonian School byla založena již v roce 1992. EDUA Group sdružuje mezinárodní tým složený z více jak 2000 lektorů z České republiky i různých koutů světa. Každý jeden učitel je pro vzdělávací skupinu důležitý, a proto je pro EDUA Group prioritou tvorba takového pracovního prostředí, které podporuje profesní rozvoj každého z nich a zaměřuje se na maximálně moderní prostředí výuky a dostupnost výukových zdrojů pro každého ze svých lektorů a studentů. Každý rok eviduje EDUA Group více jak 30 000 spokojených účastníků, lektory více jak 50 národností a denně probíhá na více jak 100 místech až 470 kurzů.  

Poptat a konzultovat cloud

Pošlete nám svoji poptávku

My se s Vámi co nejdříve spojíme s nabídkou a návrhem nejvhodnějšího způsobu konzultace cloudu ve Vaší firmě.

Nebo nám zavolejte

Chcete raději volat ihned? Rádi s Vámi vše probereme. Volejte Po – Pá, 9:00 – 17:00.

+420 226 299 899

Můžeme zavolat my Vám?

Zanechejte nám své telefonní číslo a my Vám v co nejkratší době zavoláme.